Przedłużanie rzęs. Czego nie wiesz o tym zabiegu?

W pogoni za pięknymi rzęsami bardzo często sięgamy po specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, wśród których najpopularniejsze jest przedłużanie rzęs. Na czym to polega? Czy jest dobrym rozwiązaniem, czy może jednak ma więcej wad?

Odpowiednio skomponowany zestaw składników odżywczych powinien wystarczyć, żeby osiągnąć efekt pięknych, mocnych i długich rzęs. Niestety na efekty stosowania odżywki do rzęs albo maskary pielęgnującej trzeba trochę poczekać. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs, licząc, że w jednej chwili diametralnie odmienią swoje spojrzenie i będą się cieszyć pięknymi rzęsami przez bardzo długi czas.

Zanim zdecydujesz się na przedłużanie rzęs, koniecznie przeczytać więcej o tym zabiegu i o jego skutkach.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

To zabieg kosmetyczny na rzęsy, dzięki któremu mają one zyskać więcej objętości przez zagęszczenie i przedłużenie. Oczywiście nie przedłuża się naturalnych włosków, bo jest to niemożliwe w tak krótkim czasie, ale maskuje się je sztucznymi rzęsami. Każdą drobną rzęsę lub kępkę przykleja się do naturalnego włoska, dzięki czemu efekt jest naturalniejszy niż w przypadku stosowania rzęs na pasku.

Ile trwa przedłużanie rzęs?

W związku z tym, że zabieg wymaga dużo precyzji i polega na doklejaniu sztucznych rzęs do pojedynczych rzęs naturalnych, zajmuje sporo czasu. Nie wykonamy przedłużania rzęs w 15 minut. W zależności od wybranej metody i umiejętności kosmetyczki (niektórym idzie to po prostu szybciej z uwagi na większą praktykę) w gabinecie spędzimy od 1 nawet do 3 godzin. Z zamkniętymi oczami! Warto być na to przygotowanym i mieć odpowiednią ilość czasu w zanadrzu. Przedłużanie rzęs wykonane w pośpiechu nie będzie wyglądać dobrze.

Rzęsy do przedłużania – rodzaje

Jakich rzęs używa się do przedłużania? Najczęściej są to sztuczne włoski, które produkuje się z elastycznych materiałów syntetycznych. Do wyboru mamy również rzęsy jedwabne oraz z futra norki – wyglądają bardziej naturalnie, ale są też droższe i delikatniejsze.

Rzęsy do przedłużania mają też odpowiednie długości, grubości, kolory, a nawet są wygięte w różny sposób. Dzięki temu, dobierając odpowiedni rozmiar i kształt sztucznych rzęs, możemy uzyskać w miarę naturalny efekt odpowiedni dla danej osoby, jej kształtu twarzy i wielkości oczu.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Najczęściej wykonuje się przedłużanie rzęs 1:1, czyli doczepianie do każdej naturalnej rzęsy jednej rzęsy sztucznej. Dzięki temu oczy nabierają pięknego wyglądu i są podkreślone w naturalny, nieprzesadzony sposób.

Są jednak inne metody przedłużania rzęs, które kategoryzuje się jako metody objętościowe. W ich przypadku do jednego naturalnego włoska przykleja się całe kępki rzęs liczące od 2 nawet do 5 rzęs. W zależności od ilości rzęs w kępce te metody nazywa się przedłużaniem rzęs 2:1, 3:1 itd. Oczywiście tego typu rozwiązania są dużo bardziej obciążające dla rzęs.

Wariacje na temat przedłużania rzęs są różne, dlatego nawet w zależności od użytego koloru, rozmiaru lub rodzaju rzęs możemy skorzystać z innej metody.

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Oczywiście, że nie. To zdecydowanie jeden z najgorszych zabiegów, jakie możemy zafundować swoim rzęsom. Nasze delikatne włoski wokół oczu nie są przygotowane na dźwiganie takiego ciężaru jak sztuczne rzęsy (a zwłaszcza ich całe kępki). Przyklejanie do nich czegokolwiek na dłuższy czas powoduje, że rzęsy zaczynają wypadać szybciej i w większej ilości. Po zdjęciu przedłużania może się okazać, że naszych naturalnych rzęs już praktycznie nie ma.

Wady przedłużania rzęs:

  • Jest bardzo kosztowne.
  • Wymaga poświęcenia dużo czasu.
  • Wiąże się z koniecznością częstym wizyt u kosmetyczki.
  • Jest bardzo obciążające dla rzęs.
  • Może powodować uczulenia np. na klej lub sztuczne rzęsy.
  • Nie wygląda zbyt naturalnie.
  • Jest ograniczeniem w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze top 3 odżywki

Oto co szkodzi rzęsom:

  • stres (nadmierny i długotrwały),
  • zaburzenia hormonalne np. problemy z tarczycą,
  • spanie bez dokładnego demakijażu twarzy i oczu,
  • nieodpowiednia tj. mało zróżnicowana dieta,
  • częste pocieranie, szarpanie, skubanie rzęs,
  • regularne przedłużanie i zagęszczanie rzęs,
  • używanie starych kosmetyków do makijażu,
  • niewłaściwe używanie zalotki,
  • nadużywanie kosmetyków wodoodpornych.

Najnowsze wpisy